Як і в чому купати немовлят

Кажуть, що немовлят можна купати лише до заходу сонця, виключно у кип'яченій воді, замотаних в пелюшку, щоб температура повітря у кімнаті була 26 градусів і навколо стояли всі родичі :-) Якщо Ви сучасні батьки, обмежені часом і з купою справ - відкиньте забобони і перетворіть цей занадто ускладнений процес на кілька незабутніх хвилин з малюком. Купання і рухи у воді зміцнюють здоров’я дитини, стимулюють апетит і сон. Під час активних рухів у воді розвивається вестибулярний апарат, наприклад, просторове мислення. А ще вода заспокоює та розслаблює нервову систему. У теплій воді навіть збуджена дитина прекрасно розслабляється і заспокоюється. Також перебування у вологому середовищі стимулює очищення дихальної системи.

Вода. В сучасних пологових немовлят купають у воді з-під крана. Важливо щоб сама ванночка була чиста і засіб для купання був хорошим. Під сам перших купань додавайте у ванну відвари трав (ромашку, череду і т.п.) - це матиме позитивний вплив на розвиток органів чуття, на шкіру і заспокоюватиме малюка. Відвар можна робити самотужки або використовувати готові суміші чи рідини. Температури води повинна буде не вища ніж 37 градусів. Поступово її рекомендовано зменшувати  (на 1 грудус раз на тиждень, не нижче 30-ти градусів) - це рекомендація, а не правило. Врахуйте, що вода у ванночці в будь-якому випадку буде охолоджуватися і за кілька хвилин сама досягне тої позначки у 30.

Зручно починати купати малюка від шиї, а голівку і очки мити в останню чергу. Так малюк не злякається.

Як часто купати немовля? Так, як Вам зручно. Одні кажуть що слід щодня, інші що кілька разів на тиждень. Беріть до уваги пору року - влітку від щоденних купань маля буде щасливе. Взимку вони не дуже доречні. Враховуйте, що при зміні підгузка таке собі міні-купання відбувається кілька разів на день, часом і десяток :-) Але якщо повноцінно купаєте маля щодня, миючі засоби використовуйте не завжди - чередуйте їх з травами, аби не тримати малюка у стерильному середовищі. 

Сучасний ринок товарів пропонує практично безліч сучасний речей для купання, ми спробували їх систематизувати:

1. Ванночка:

- розмір. Існують великі довжиною 102 см більше або компактніші довжиною 86 см.

- термометр. Ванночка може мати вбудований термометр - це зручно. Правда, такі вбудовані термометри більше схожі на індикатор правильності температури води, тому якщо Ви хочете знати її точно, то слід придбати термометр.

- злив. Важливо щоб ванночка мала отвір для зливу води. Без нього можна обійтися, але така проста річ значно полегшить життя молодих батьків і вбереже спину, а це важливо.

- простір. Якщо у ванній кімнаті дуже мало місця - придбайте складну ванночку.  Якщо місця безліч - рекомендуємо ванночку з підставкою і пеленатором.

2. Підставка. Тут можна скористатися двома табуретками :-) Або ставити ванночку на спеціальну для неї чи універсальну підставку. Підставка - це зручна річ до місяців 2-3. Пізніше малюк починає у ванній борсатися, тому зручніше ванночку ставити у великій ванній або в душовій кабіні.

3. Гірка для купання немовлят, вона ж позиціонер, гамак. Гірка замінює... Руку батьків. Без неї взагалі можна обійтися, як і без решти інших речей. Але без неї точно не легше і 2 вільні руки. То чи варто? Гірка ставиться у ванночку, у велику ванну чи в душову кабіну і може використовуватися аж до 8 місяців (залежно від моделі). Гірка буває:

- бавовняна;

- сітчаста;

- пластикова;

- пластикова прорезинена;

поролон для купання - єдиний мінус в тому, що вбирає багато води, а це не надто зручно при купанні немовлят, особливо кип'яченою водою.

4. Термометр.

5. Засіб для купання - шампуні, шелі, мило, піна. Від перших днів рекомендуємо використовувати засоби для чутливої шкіри.

6. Мочалка (губка або рукавичка). 

7. Стаканчик - спеціальний поливальний, замінить кухонне горнятко, але на відміну від горнятка стаканчиком можна змивати шампунь з голівки так, що він не потрапить в очки. Цу зручно.

8. Дашок для купання немовлят або ж спеціальна шапочка. Зручна річ, коли малюк не переносить потрапляння водички в очі. Використовуйте після 6 місяців.

9. Рушник. Для немовлят - спеціальні з кутиком (капюноном). Є моделі сконструйовані так, щоб малюка в рушничку зручно було відразу пригортати до себе і не намочитися. Від року  - ідеальні пончо.

10. Лосьйони, креми після купання - використовуйте за потреби, коли шкіра суха. Після купання під пахвами у по складочках немовляти можна присипати тальком - шкіра не буде подразнюватися.

11. Щітки - масажні або для вичісування тім'ячка.

12. Сидіння для купання.

13. Іграшки для ванни.