День батька в Україні

Вікіпедія каже, що День Батька - це щорічне свято, яке відзначається в Україні в третю неділю червня. Але ця стаття не для мужиків (мене зрозуміють), а для татусів в першу чергу. Як дипломований батько двох дочок, можу з впевненістю заявити, що не обов'язково чекати червня і  особливо третю його неділю для святкування. Варіації на тему бути хорошим чи поганим батьком, копатися у себе в голові, що дуже полюбляють чоловіки, філософія і аргументи за і проти, думки посторонніх, експерти зі сторони та слухи довкола, осуди та інший непотріб, який часто може братися близько до аналітичного мислення чоловіка - все це ні про що... Є факт - ти став батьком. Так. Особливо вперше - це підрив усього того, що роками ставало звичками. Спочатку можна стати об'єктом суцільного захоплення, а з часом зловити себе на думці, що давно "пацани" не запрошували або не вийшло з ними піти. Буденність та недоспані ночі, неготовність, страх та виснаження, температура в дитини, "газікі" і постійний безперестанний плач немовляти - жінкам навряд можливо зрозуміти те, що відчуваємо ми. А ще постійні витрати уже не себе, а на дитину і на сімю. Все це разом готує в голові чоловіка справжню вибухову суміш, особливо якщо його ще зовсім молода нервова система не була готовою до таких випробувань.

На цю тему можна писати безкінечно, але я повернуся до початку. Батько - ти чоловік. Тебе вчили не плакати, але якщо важко і сліз не стримати - просто поплач. Якщо хочеться поплакати від радості, то також не стримуй своїх емоцій. Надлишкова енергія, яка не знаходить вивільнення, може перетворитися в щось е дуже приємне. Воїн, козак, мужик, пацан, годувальник сім'ї - які лише ярлики не вішають на чоловіків. А вони в той же час (деякі) стають найкращими, зі світовим іменем, - поетами, художниками, шеф-кухарями, музикантами і т.д. Або просто приємними в манерах та спілкуванні чоловіками. І, як результат, відмінними татусями.

Тому, колеги чоловіки, щоб любов вашої дружини до вас укріплялася, а не ставала неприємним тягарем, гармонія гармонізувалася, квіти буйно цвіли і метелики літали - просто цікавтеся дитячими товарами і вихованням дітей. Подбайте про свої руки, відмивайте їх періодично від машинного масла і змазуйте кремчиком перед тим, як ніжне своє янголятко брати на руки. Якщо ви палите, то слідкуйте за свіжістю подиху - полощіть рот, ну реально. Вичісуйте свої бороди щіточкою. Голіть свої щетини перед тим, як тертися об дитину, чи жінку. Бо бути Батьком - це не лише на День Батька, як в народі кажуть, "випити по сто". Це відповідальна щоденна місія, ініціатором якої стали саме Ви у свій час. Свідомо чи не дуже. Але, дорогі татусі, врешті-решт вам за все це нести відповідальність, бо іншого варіанту то і нема. І цей варіант, якщо в нього зануритися з головою, насправді розфарбує життя дуже яскравими барвами. Кажуть ще, що якщо в тебе є діти, то в старості буде кому води подати.

Нехай День Батька буде на вашому життєвому шляху щодня. Час ламати стереотип, що жінка - з дитиною, чоловік - на роботі. Останнє і так зрозуміло, але тільки не дитині. Як їм потім пояснити, що "татусь стомлений"? Беріть себе в руки і витягуйте з себе максимум у батьківстві. Діти володіють незвіданими чарами заряджати нашу батарейку в прибирати відчуття втомм. Дитинство минає швидко, основне не сильно підганяти своїх дітей ставати "за станок" бо потім вони будуть підганяти "від станка" )) Думаю, чоловіки мене зрозуміли, про що оце я написав.

А найголовніше, на кінець, хочу добавити, що ця стаття не написана в рекламних цілях, а для того, щоб підтримати татусів, з таким же підходом до життя, як і в мене. Бо нас, татусів, також шкода, часто наш вклад залишається непомітним, поки він не монетизується. Але це просто кліше 21 століття. Не все купиш за гроші, але горщик Ікеа Локіг і пустушка Бібс не безкоштовні :)

З повагою та натхненням, Максим К., написав цю статтю у 2021 році (повний ПІБ приходив до червня 2023 року в sms при виборі опції "оплата за реквізитами" при оформленні замовлень). 

#daddypower #peace